21 augustus 2015 om 12:16
< 1 min lezen

Chebet wil vierde titel in marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Wilson Chebet doet opnieuw mee aan de marathon van Amsterdam, voor de zesde keer in zijn loopbaan. De dertigjarige Keniaanse atleet gaat op 18 oktober op jacht naar zijn vierde titel in de hoofdstad.

De concurrentie komt in de veertigste editie van het evenement van onder anderen zijn landgenoot Bernard Kipyego, de winnaar van 2014, de pas twintigjarige Ethiopiër Tsegaye Mekonnen (persoonlijk record 2.04.32) en Jonathan Maiyo (2.04.56), eveneens uit Kenia. De organisatie hoopt dat met deze sterke bezetting het parcoursrecord van Chebet (2.05.36) eraan gaat.

De Nederlandse marathonlopers Michel Butter, Abdi Nageeye en Khalid Choukoud proberen in Amsterdam te voldoen aan de limiet voor deelname aan de Olympische Spelen in Rio de Janeiro (2.11.00). Koen Raymaekers en nationaal kampioen Paul Zwama staan ook aan de start.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Gisteren om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Gisteren om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland