10 februari 2014 om 21:22
< 1 min lezen

Boer in voorlaatste rit op 500 meter

(Novum) - Margot Boer komt dinsdag op de olympische 500 meter in Sotsji pas in de voorlaatste rit in actie. De nummer vier van de Spelen in Vancouver neemt het op tegen de Japanse Nao Kodaira. De Zuid-Koreaanse topfavoriete Sang-Hwa Lee sluit de eerste omloop af met een race tegen de Amerikaanse Brittany Bowe.

Marrit Leenstra is dinsdag iets na 13.45 uur (Nederlandse tijd) de eerste Nederlandse die het ijs op moet. Zij schaatst al in de tweede rit tegen Seung-Ju Park uit Zuid-Korea. Lotte van Beek komt in rit zes in actie tegen Shuang Zhang uit China, Laurine van Riessen neemt het in rit veertien op tegen de Japanse Maki Tsuji.

In totaal doen er 35 vrouwen mee aan de 500 meter, verdeeld over achttien ritten. De kortste sprintafstand bij de vrouwen, die net als bij de mannen twee keer wordt verreden, is na het goud maandag van Michel Mulder het enige individuele schaatsnummer waarop Nederland nog nooit goud wist te pakken op de Olympische Spelen.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Vandaag om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Vandaag om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland