28 november 2013 om 17:28
< 1 min lezen

Miljoenen voor samenwerkende musea

(Novum) - Musea kunnen extra subsidie aanvragen voor onderlinge samenwerkingen. Minister van Cultuur Jet Bussemaker (PvdA) stelt acht miljoen euro beschikbaar om musea te stimuleren de handen ineen te slaan, maakte haar ministerie donderdag bekend.

Het geld is ook beschikbaar voor musea die internationale samenwerking zoeken of samenwerking met ‘maatschappelijke partijen’, waaronder kastelen of monumenten. Daarbij kunnen musea een subsidie aanvragen voor haalbaarheidsonderzoeken en het inhuren van experts.

Met het extra potje volgt de minister het advies op van de Raad voor Cultuur en het advies van de Commissie Asscher-Vonk. Volgens Bussemaker is samenwerking tussen musea nuttig om nieuw publiek te interesseren.

De regeling wordt uitgevoerd door het Mondriaan Fonds, dat laat weten maximaal veertig procent van de projectkosten te subsidiëren. Musea kunnen hun eerste aanvraag tot 1 februari indienen.

 

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • figure of justice
    • Accommodaties

    Rechtszaak over mini‑camping in Schalkhaar opnieuw van start

    Vandaag om 12:42
  • brand
    • Accommodaties

    Dodelijke brand op vakantiepark in Woerdense Verlaat

    Vandaag om 09:08

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland