Attractiepark Rotterdam gaat rondleidingen geven over het terrein
Pretpark Rivoli Rotterdam, beter bekend als Attractiepark Rotterdam, geeft deze zomer rondleidingen. Bezoekers kunnen in groepjes van 10 tot 12 personen de attracties bekijken. Deze attracties staan na tien jaar nog steeds te wachten om gebruikt te worden. Dat meldt Rijnmond
Na 15 jaar is het attractiepark nog steeds niet open, maar eigenaar Hennie van der Most noemt het nog steeds een groot avontuur. In maart veranderde hij de naam van Attractiepark Rotterdam naar Rivoli Rotterdam. In de jaren ’10 begon het project onder de naam Speelstad Rotterdam.
Nog altijd gesloten
Het attractiepark openen blijkt moeilijker dan gedacht. In 2014 beloofde Van der Most het park te openen, maar nog altijd zijn de deuren gesloten. Van der Most noemt nu geen datum meer waarop het park zou moeten openen. Het attractiepark moet van de gemeente Rotterdam in 2025 haar deuren openen.
Rondleidingen op zaterdagen
Nu worden er rondleidingen op zaterdagen gegeven. Over twee weken is de eerste reeks. Bezoekers kunnen het park zien, dat dankzij een kunstproject in de wijk Charlois is ontstaan. Tweehonderd mensen hebben toen al een rondleiding gehad.
Volgens Van der Most was er zoveel vraag naar de rondleidingen, dat ze het weer wilden doen. Hij denkt al aan een uitbreiding als het deze zomer weer een succes wordt. “Misschien maken we dan de groepen wel groter.”
Twintig voetbalvelden
Van der Most hoopt dat het attractiepark snel opent. “Er moet nog van alles gekeurd worden, er is sfeer nodig en beplanting.” Het is een attractiepark van 50.000 vierkante meter, ongeveer twintig voetbalvelden. Het duurt daarom ook langer om een nieuw pretpark te creëren.
Ultimatum
De gemeente Rotterdam is er klaar mee en stelde Van der Most in maart een ultimatum: als het attractiepark niet in 2025 opengaat, wordt het erfpachtcontract ook niet verlengd.