graffiti op nationaal monument dam
18 augustus 2025 om 10:55
< 1 min lezen

Graffitispuiter verdacht van bekladden Nationaal Monument vrijgelaten

De 24-jarige Amsterdammer die zaterdagmiddag is opgepakt voor het bekladden van het Nationaal Monument op de Dam, is zaterdagavond op vrije voeten gesteld. Hij blijft nog wel verdachte van vernieling, meldt zijn advocaat. Het Openbaar Ministerie moet beslissen of de man wordt vervolgd.

Tijdens een pro-Palestijnse betoging spoot de man met een rode spuitbus de tekst ‘Never again is now’ op het monument. Hij wilde daarmee aangeven dat het ‘dit nooit meer’ dat bij elke herdenking van de Holocaust en de wreedheden uit de Tweede Wereldoorlog wordt uitgesproken, wat hem betreft hypocriet is, omdat er een “moderne holocaust” gaande is in Gaza.

De actie leidde tot bijval, maar ook tot scherpe verontwaardiging, onder meer bij PVV-leider Wilders. Die spreekt van “pro-Hamas tuig” dat wat hem betreft moet worden uitgezet.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    Vandaag om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Vandaag om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland