boten oranjesluizen
19 augustus 2025 om 17:59
< 1 min lezen

Dag voor SAIL drukte van belang in Oranjesluizen

Het is een dag voor SAIL een drukte van belang in de Oranjesluizen bij Amsterdam. Boten varen al de hele dag in en uit. "Er is geen moment dat er geen schip in de sluis ligt", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat (RWS), die spreekt van een "indrukwekkende puzzel en een mengelmoes van verschillende schepen".

Het nautische evenement, dat woensdag begint en tot en met zondag duurt, trekt veel schepen vanuit het binnenland en het IJsselmeergebied naar Amsterdam. RWS rekent erop dat er tijdens SAIL zo’n 10.000 vaartuigen de doorgang tussen het IJmeer/Markermeer en het IJ passeren. Deze dinsdag zijn dat er naar verwachting al 2000, zegt de woordvoerder.

“We zagen het vanaf 10.00 uur echt druk worden”, vertelt hij. Sindsdien is het nog niet rustig geweest. “Vooral naar Amsterdam is het druk en liggen er elke schutting tientallen schepen in de sluis om doorgelaten te worden.” Volgens de woordvoerder komt er van alles voorbij. “Van luxe jachten tot sloepjes en van botters tot oude sleep- en duwboten. Ook allemaal van verschillende grootte.”

SAIL begint woensdag met de SAIL-In Parade van historische schepen vanuit de hele wereld. De stoet vertrekt vanaf IJmuiden naar de hoofdstad. De boten die nu al naar Amsterdam komen, willen volgens de woordvoerder van RWS allemaal een goede plek bemachtigen om het evenement vanaf het water te bekijken.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Evenementen

    Eurovision in Concert 2026 gaat wel door ondanks dat Nederland niet meedoet

    Vandaag om 10:26
    • Evenementen

    Festival CityProms in Leeuwarden stopt: krijgen financiën niet rond

    Vandaag om 09:11

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland