Capfun bouwt nieuw zwembad in Paasloo: ‘Goed voor de regio’
Capfun-camping De Eikenhof in Paasloo mag eindelijk beginnen met de bouw van een binnenzwembad. Na lange procedures, waarbij eerder een uitbreiding met glijbanen tot een rechtszaak leidde, is de ontwikkeling nu goedgekeurd. Volgens ondernemer Remi Oosterveld is het zwembad niet alleen een verrijking voor de camping, maar voor de hele regio. Dit meldt de Stentor.
Het nieuwe binnenzwembad van 30 bij 15 meter wordt een belangrijke toevoeging aan de camping, die sinds 2022 onder de Franse keten Capfun valt. Ook komen er een extra buitenbad en een glijbaan. De bouw zal in fases plaatsvinden, met de verwachting dat het zwembad in de zomer van 2026 operationeel zal zijn.
Oosterveld benadrukt dat de komst van het zwembad de regio ten goede komt: “Er zullen meer bezoekers komen die ook geld gaan uitgeven in Oldemarkt en de omliggende gebieden. De hele regio profiteert hiervan.”
Geen concurrentie voor gemeentelijk zwembad
De nabijgelegen gemeentelijke zwembad ’t Tolhekke, op zo’n twee kilometer afstand, was een punt van discussie. Maar Oosterveld verzekert de raadsleden dat het zwembad enkel voor campinggasten toegankelijk zal zijn en geen concurrentie zal vormen voor het gemeentelijke bad.
Vergunningen en investering
Het project had een lange doorlooptijd, met de vergunningaanvraag die in augustus 2024 werd ingediend. Na veel onderzoeken en een investering van tienduizenden euro’s, is het project nu goedgekeurd. Wethouder Melvin Smit begrijpt dat de lange procedure frustrerend kan zijn, maar benadrukt het belang van goed onderzoek, vooral wanneer het om de omgeving en natuur gaat.
Klachten over eerdere uitbreiding
De eerdere uitbreiding met glijbanen leidde twee jaar geleden tot juridische stappen van een buurman die vreesde voor overlast. Deze rechtszaak werd door de rechter in het voordeel van de camping beslist, en de buurman heeft aangegeven geen verdere actie te ondernemen tegen de nieuwe ontwikkelingen.
Geluidsisolatie
Oosterveld geeft aan dat er in de zomer een natuurlijk geluid van het zwembad te horen zal zijn, maar dat geluidsoverlast serieus genomen wordt. Hij wijst erop dat uit een onafhankelijk rapport blijkt dat overlast niet te verwachten is. Het zwembad wordt ontworpen met geluidsisolerende panelen, en het gebouw zal bovendien bijdragen aan het dempen van geluid van het buitenbad.