10 december 2021 om 10:57
< 1 min lezen

Maker Batavus boekt meer omzet ondanks tekort aan onderdelen

Fietsenfabrikant Accell Group heeft dit jaar tot nu toe meer omzet geboekt dan vorig jaar. Tot en met november groeiden de opbrengsten van het moederbedrijf van merken als Batavus, Sparta en Babboe ondanks verstoringen in de toeleveringsketen. Door deze verstoringen kampte het bedrijf met een tekort aan onderdelen.

Dat komt doordat er dit jaar in Aziatische landen als Vietnam lockdowns waren door coronabesmettingen. Volgens Accell hebben verschillende grote leveranciers in de loop van september en oktober de productie hervat.

De productie van Accell is naar eigen zeggen stabiel en hoger dan in de eerste helft van het jaar, maar blijft nog achter bij de vraag. De omzet van de fietsenfabrikant steeg tot en met november van dit jaar naar bijna 1,29 miljard euro. Dat is ruim 4 procent meer dan in dezelfde periode in 2020. De winst voor aftrek van onder meer belastingen steeg met 32 procent naar 107 miljoen euro.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ondernemen
  • Walibi Holland staat in lijst met rookvrije uitjes, terwijl bezoekers gewoon mogen roken / Foto: "Walibi Holland entrance" door Christophe95
    • Ondernemen

    Walibi stopt overleg met vakbond: seizoenskrachten vrezen stilstand

    19 december 2025 om 09:09
  • camper opzetten
    • Ondernemen

    Natuurcamping Hollandse Hout krijgt definitief groen licht

    18 december 2025 om 09:50

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland