Meer dan 50 miljoen gasten bezochten in 2024 campings, hotels en vakantieparken
Hotels, campings en vakantieparken in Nederland trokken in 2024 een flink aantal bezoekers. Maar liefst 51,7 miljoen gasten verbleven in logiesaccommodaties als campings, hotels en vakantieparken. Dat is bijna 5 procent meer dan in 2023. De groei vlakte af ten opzichte van voorgaande jaren, maar blijft indrukwekkend. Vooral buitenlandse toeristen vonden massaal hun weg naar Nederland. Dit meldt CBS.
Met 21,3 miljoen buitenlandse gasten steeg het aantal internationale bezoekers met 5 procent. Nederlanders bleven ook massaal in eigen land: 30,3 miljoen binnenlandse reizigers verbleven in een hotel, huisje of op de camping, een stijging van ruim 4 procent.
Hotels populairst, vakantieparken in opmars
Hotels ontvingen met 33,4 miljoen gasten de meeste bezoekers, een toename van 4 procent. Vakantieparken en huisjesterreinen zagen de grootste groei: het aantal gasten steeg met 9 procent naar 11,4 miljoen. Campings en groepsaccommodaties trokken respectievelijk 5,2 en 1,6 miljoen gasten, vergelijkbaar met het jaar ervoor.
Groningen grootste stijger
In Groningen steeg het aantal gasten het sterkst met een groei van 11 procent. Utrecht, Friesland en Noord-Brabant volgden met een plus van 7 à 8 procent. Noord-Holland bleef de absolute koploper met ruim 16 miljoen toeristen, waarvan het merendeel Amsterdam bezocht. Overijssel was de enige provincie met een daling (-3 procent).
Den Haag en Rotterdam steeds populairder
Den Haag zag het aantal toeristen het sterkst stijgen onder de grote steden (+14 procent). Rotterdam groeide met 10 procent, maar Amsterdam blijft met 9 miljoen gasten de onbetwiste nummer één. De meeste buitenlandse bezoekers kwamen uit Duitsland, België, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.