5 oktober 2021 om 11:26
< 1 min lezen

Horeca: polsbandje werkt, maar coronapasverplichting is onnodig

Het werken met polsbandjes om een restaurant of kroeg in te mogen is afgelopen weekend "goed verlopen", laat een woordvoerder van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) weten. KHN is echter van mening dat het "hoe dan ook niet nodig is om zowel de coronapasverplichting als de sluitingstijd te handhaven."

De brancheorganisatie weet nog niet of de maatregel nadelig is geweest voor de omzet. “We krijgen wel signalen dat in sommige gevallen gasten wegblijven, omdat ze een coronatoegangsbewijs moeten kunnen tonen of omdat ze het te veel gedoe vinden. Of dat groepsreserveringen in (buffet)restaurants worden afgezegd”, aldus de zegsvrouw.

KHN noemt het positief dat veel gemeenten/burgemeesters het initiatief voor de polsbandjes omarmen. “Alles wat ervoor zorgt dat horecaondernemers met minder operationele zorgen en belasting te maken krijgen en wat zorgt voor meer begrip bij gasten, is welkom.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van ondernemen
  • herfst festival
    • Ondernemen

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Ondernemen

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Themarondleiding: Liefde in het plantenrijk
  • Noord-Holland