19 augustus 2020 om 10:36
< 1 min lezen

Zeehondencentrum Pieterburen weer open na weken van quarantaine

Het Zeehondencentrum Pieterburen in het gelijknamige Groningse dorp opent vandaag weer de deuren. Het centrum sloot eind juli nadat bleek dat een vrijwilliger uit Zwitserland besmet was met het coronavirus. Alle zestien vrijwilligers gingen daarop in quarantaine op het terrein van het centrum, waar ze wonen. Drie van hen testten later ook positief.

De resterende twaalf personeelsleden verzorgden in de tussentijd de zeehonden. De dieren zijn eveneens op het coronavirus getest, maar blijken geen drager te zijn.

Zeehondencentrum Pieterburen weer open

Het centrum neemt bij de heropening een aantal maatregelen om een nieuwe uitbraak te voorkomen. Nieuwe vrijwilligers worden eerst in quarantaine gezet en er komen aparte teams voor het publiek en voor de zeehondenverzorging. In ‘Pieterburen’ werken veel internationale vrijwilligers, afkomstig uit heel Europa.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van attracties
  • herfst festival
    • Attracties

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Attracties

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel
13 Feb
Knutselruimte Gevangenismuseum Veenhuizen
  • Drenthe