jamie 3fm
20 maart 2025 om 16:14
< 1 min lezen

NPO 3FM-dj maakt documentaire over schuldgevoel na verkrachting

NPO 3FM-dj Jamie Reuter heeft een documentaire gemaakt over haar schuldgevoelens nadat ze twee keer was verkracht. Daarin spreekt de radiomaakster met therapeuten, mannen, haar vriendinnen en lotgenoten en ontdekt ze dat er veel meer slachtoffers zijn die het gevoel hebben dat ze het 'over zichzelf hebben afgeroepen', meldt BNNVARA.

“Doordat ik er echt in heb moeten duiken, experts me hebben geholpen en ik met mensen heb gesproken die deze ervaring delen, heb ik de situatie beter een plek kunnen geven”, zegt Reuter over de docu Had dan nee gezegd, die op 21 april op NPO 3 wordt uitgezonden. “Ik leerde om het bespreekbaar te maken met mijn omgeving, iets wat eerst niet gebeurde, dat gaf me ontzettend veel rust. Het grootste cadeau is wel dat ik mezelf niet meer de schuld geef.”

Reuter hoopt dat de documentaire ook anderen kan helpen. Als het er maar één, dan is dat al “een enorme winst”, stelt ze. “Maar ik hoop natuurlijk dat het veel meer mensen helpt om meer te communiceren voor en tijdens de seks.”

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    5 december 2025 om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    5 december 2025 om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland