pim lammers
4 april 2025 om 18:18
< 1 min lezen

Kort geding Pim Lammers tegen Civitas Christiana dient woensdag

Het kort geding van Simpel Uitgeverijen en schrijver Pim Lammers tegen de extreem-conservatieve stichting Civitas Christiana dient woensdag in Amsterdam. De zaak gaat over uitlatingen in een boek waarin Lammers door de stichting een "pedofilie-schrijver" wordt genoemd.

Lammers en zijn uitgever sommeerden Civitas Christiana om “alle onwaarheden” over de schrijver in ‘Zwartboek lentekriebels’ te verwijderen, maar daar had de stichting niet op gereageerd. Dit werk werd verspreid als onderdeel van verzet tegen de jaarlijkse Week van de Lentekriebels. Lammers en zijn uitgever willen dat pedofilie niet over één kam wordt geschoren met homoseksualiteit en de lhbti-gemeenschap.

De schrijver zou in 2023 het kinderboekenweekgedicht schrijven, maar trok zich terug na doodsbedreigingen op sociale media. Die kreeg hij door een verhaal dat hij in het verleden had geschreven over een voetbaltrainer die gevoelens voor een pupil koestert. Civitas Christiana startte eerder ook al een petitie om Lammers te laten terugtreden als dichter van de Kinderboekenweek.

Kenniscentrum Rutgers stelde eerder ook al dat de stichting leugens verspreidde over de Week van de Lentekriebels. In het door Civitas Christiana gepubliceerde boek werd gezegd dat Rutgers “schoolkinderen seksualiseert van ons belastinggeld”.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    Gisteren om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Gisteren om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland