19 juli 2013 om 23:00
< 1 min lezen

Geen vakantiedrukte op Nederlandse wegen

(Novum) - Vakantiegangers hebben vrijdag niet voor drukte op de Nederlandse wegen gezorgd. Alleen bij Maastricht staat al de hele dag een korte file van zo'n drie kilometer, zegt een woordvoerder van de ANWB. In het buitenland staan op sommige plaatsen wel files.

De woordvoerder zei dat de meeste Nederlanders die nu in de auto zitten waarschijnlijk al de Belgische grens over zijn. Op de Belgische E19, op het traject Breda – Antwerpen, moeten automobilisten rekenen op een vertraging van zo’n drie kwartier. Daarnaast moet rekening worden gehouden met vertraging rondom Antwerpen, waar het verkeer op de ring vaststaat. Die vertraging wordt ook veroorzaakt door enkele ongelukken.

Mensen die de drukte in België willen vermijden kunnen volgens de ANWB-zegsman het beste omrijden, door bij het knooppunt Klaverpolder de afslag te nemen en Roosendaal-Bergen op Zoom aan te houden.

In Zwitserland staan automobilisten in beide richtingen drie kwartier stil bij de Gotthard-tunnel. Voor zaterdag verwacht de ANWB daar één tot twee uur vertraging.

Voor zaterdag verwacht de ANWB veel meer drukte, maar dan wel vooral in het buitenland. Op de Franse A7 tussen Lyons en Marseilles, en ook op de A9 moeten automobilisten uitgaan van zeker een uur vertraging. Bij de Gotthard-tunnel kan de vertraging oplopen tot twee uur, in beide richtingen.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
    • Accommodaties

    Toerismesector groeit, maar btw-verhoging remt vooruitzicht

    Gisteren om 10:51
  • brandweerwagens
    • Accommodaties

    Twee chalets verwoest door brand op vakantiepark Peter Gillis

    3 december 2025 om 16:06

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland