4 juli 2013 om 17:49
< 1 min lezen

Bijna 10,8 miljoen euro voor schilderij El Greco

(Novum) - Sint Dominicus in Gebed, een schilderij van de laatzestiende-eeuwse schilder El Greco, is woensdagavond in Londen geveild voor bijna 10,8 miljoen euro. Dat maakte veilinghuis Sotheby's bekend. Voorafgaand aan de veiling schatte Sotheby's de waarde van het schilderij op maximaal 5,9 miljoen euro. Nooit eerder bracht de veiling van een Spaanse Oude Meester zo veel op.

El Greco, wiens echte naam Domenikos Theotokopoulos luidt, maakte het olieverfschilderij ongeveer vierhonderd jaar geleden. Het kunstwerk verscheen nooit eerder op een veiling. Gegadigden uit verschillende landen boden tegen elkaar op om het schilderij te bemachtigen, laat Sotheby’s weten. Het doek werd uiteindelijk aangeschaft door een Europese particulier.

De veiling van Sint Dominicus in Gebed maakte deel uit van Sotheby’s avondveiling van Oude Meesters en Britse Schilderijen. Tijdens de veiling werden 37 kunstwerken verkocht, waaronder ook een ander werk van El Greco. De totale veiling bracht 41,3 miljoen euro op.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

18 Feb
Apex Acoustic
  • Groningen
19 Feb
Stadswandeling Hengelo herrezen
  • Overijssel
26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland