28 juni 2013 om 15:09
< 1 min lezen

Dorsvloer Vol Confetti wordt verfilmd

(Novum) - De Nederlandse psychologische roman Dorsvloer Vol Confetti van Franca Treur wordt verfilmd. De opnames vinden in juli en augustus plaats in Zeeland, laat de producent vrijdag weten. De Noors-Nederlandse regisseuse Tallulah Schwab, bekend van de korte films Nachttrein, Blindganger en Mimoun, maakt met deze film haar speelfilmdebuut.

Het scenario, bewerkt door Chris Westendorp, vertelt over Katelijne, die tussen zes broers opgroeit in een streng gelovig gezin in Zeeland. Ze heeft moeite zich te staande houden in de mannenwereld en zoekt steeds meer haar toevlucht in haar rijke fantasie. Het boek is fictief maar bevat autobiografische elementen.

Treur maakte met Dorsvloer Vol Confetti in 2009 haar schrijversdebuut, dat direct een groot succes werd . Het boek kreeg positieve kritieken, won in 2010 de Selexyx Debuutprijs en was een bestseller met honderdduizend verkochte exemplaren binnen een jaar.

Tot de cast behoren Hendrikje Nieuwerf, Suzan Boogaerdt, Tom van Kessel, Marie Louise Stheins en Mees Groot. De film verschijnt volgend jaar in de bioscoop.

Relevante artikelen

Alles van evenementen
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

18 Feb
Apex Acoustic
  • Groningen
19 Feb
Stadswandeling Hengelo herrezen
  • Overijssel
26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland