NOS
7 mei 2025 om 10:55
< 1 min lezen

Algemeen directeur NOS werkt komende maanden zonder beloning

Algemeen directeur Renate Eringa van de NOS werkt de komende maanden zonder beloning. Dat bevestigt een woordvoerder van de omroep na berichtgeving van RTL Z. Eerder werd bekend dat Eringa meer betaald kreeg dan de norm en dat riep de afgelopen week zowel intern als extern vragen en kritiek op.

“Eén ding staat als een paal boven water: had ik van tevoren geweten dat mijn beloning zoveel vragen en kritiek zou oproepen, dan had ik het nooit zo gewild”, stelt Eringa in een verklaring. “Met het inzicht van nu neem ik mijzelf dat gebrek aan alertheid kwalijk, maar ik heb hart voor de publieke zaak en voor de NOS in het bijzonder en ik wil niet dat de NOS in haar functioneren wordt belemmerd door discussies over wat ik verdien.”

Eringa mocht juridisch meer loon krijgen omdat ze werd betaald als interimmer. Zij heeft de raad van toezicht laten weten dat haar beloning onderaan de streep geen verschil mag maken met wat een vaste directeur bij de NOS verdient en dat geldt voor de hele periode dat ze bij de NOS werkt. Eringa zal de komende tijd bijeenkomsten met het personeel organiseren om nog levende vragen te beantwoorden.

De afgelopen tijd was meer te doen over salarissen en vergoedingen voor bestuurders bij de publieke omroep. Minister Eppo Bruins (Media, NSC) stelde vorige week dat bestuurders bij de publieke omroep niet alleen naar de wet moeten kijken, maar ook hun ‘moreel kompas’ moeten gebruiken.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Rapport adviesbureau: zonder financiële steun haalt Groninger Museum 2027 niet

    Gisteren om 14:47
    • Cultuur

    WILDLANDS-serie genomineerd voor Televizier-Ring 2026

    Gisteren om 13:48

Aankomende evenementen

02 Jan
Vakantiebeurs Amsterdam
  • Noord-Holland
07 Jan
Va­kan­tie­beurs 2026
  • Overijssel
10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland