eva hermans-kroot
12 mei 2025 om 12:07
< 1 min lezen

Eva Hermans-Kroot op geboortedag herdenkingsplaat gekregen

Eva Hermans-Kroot heeft op haar geboortedag in Tilburg een herdenkingsplaat gekregen. Hermans-Kroot overleed eind vorig jaar op 26-jarige leeftijd en kreeg bekendheid door haar deelname aan het programma Over Mijn Lijk en haar rubriek op radiozender Qmusic.

De herdenkingsplaat is op het Stadhuisplein onthuld, deelt burgemeester Theo Weterings zondag op Instagram. “Eva hield van vlinders en net na de onthulling was er een vlinder die bleef rondhangen”, deelt Weterings bij foto’s van de onthulling.

Volgens de burgemeester raakte Hermans-Kroot velen met “haar moed, humor en veerkracht”. De herdenkingsplaat is tijdelijk geplaatst op een bankje voor het stadhuis van Tilburg. “Later krijgt de herinneringsplaat van Eva een blijvende plek in de nieuwe Koningswei, een locatie waar zij graag kwam.”

Hermans-Kroot overleed eind november aan de gevolgen van longkanker. Ze schreef ook een boek over haar ziekte met dezelfde titel als haar Instagramaccount: Longeneeslijk.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
    • Cultuur

    Filmmuziek Toplijst op NPO Klassiek breidt fors uit naar 400 nummers

    Gisteren om 10:52
    • Cultuur

    Deze boeken strijden om de Kinderjury 2026

    Gisteren om 10:30

Aankomende evenementen

10 Feb
Recreatie Next Level 2026
  • Zuid-Holland
11 Feb
MOVES IS BACK – Valentine Edition ❤️‍🔥
  • Groningen
12 Feb
Stadswandeling Hengelo nu
  • Overijssel