Paul Haenen schrijft nieuw toneelstuk over de formatie
21 mei 2024 om 10:59
< 1 min lezen

Paul Haenen schrijft nieuw toneelstuk over de formatie

Schrijver en acteur Paul Haenen schrijft voor het eerst in veertien jaar een nieuw toneelstuk. Het stuk De Formatie wordt begin juli gespeeld in Theater De Richel in Amsterdam. Dit is de nieuwe naam van het Betty Asfalt Complex, het theater in Amsterdam dat decennia van Haenen en zijn man was.

Haenen noemt De Formatie “een politieke satire over het formatieproces dat volgde op de verkiezingen van november 2023. Welke gesprekken vonden er plaats tussen Caroline, Dilan, Geert en Pieter tijdens de zes maanden durende informatie en formatie? Vier totaal verschillende karakters, haast toneelkarakters, die de afgelopen maanden in vele sessies, probeerden tot een gemeenschappelijk uitgangspunt te komen.” De schrijver belooft “fantasie die waarschijnlijk heel dicht tegen de werkelijkheid aanleunt”.

Acteurs zijn nog niet bekend. Het stuk wordt opgevoerd door collectief De Theatertroep die vanaf 1 juli het Betty Asfalt Complex overneemt. Vanaf dat moment heet het complex Theater De Richel.

Het laatste stuk dat Haenen schreef was In bed is het fijn toeven, voor acteurs Mike Starink en Jeroen Bos. Het toneelstuk werd onder meer in Londen opgevoerd.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel