Tweede Kamer ontvangt petitie tegen btw-verhoging van boekenbranche
11 juni 2024 om 16:14
< 1 min lezen

Tweede Kamer ontvangt petitie tegen btw-verhoging van boekenbranche

De petitie van de boekenbranche tegen de voorgenomen btw-verhoging is dinsdagmiddag aangeboden aan de Tweede Kamer. Initiatiefnemer Eveline Aendekerk, de directeur van boekenkoepel Stichting CPNB, overhandigde de ruim 285.000 gebundelde handtekeningen samen met auteurs als Simone van der Vlugt, Pieter Koolwijk en Tommy Wieringa.

Dinsdagochtend werden ook vergrote versies van bekende (kinder)boeken rond het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag neergezet. De titels werden aangepast naar bijvoorbeeld Hoe Overleef ik 21% btw? en De Griezelbtw.

Aendekerk zei in een speech dat de btw-verhoging op korte termijn geld zal opleveren, maar uiteindelijk “een veelvoud” zal kosten. “Bovendien staat in het hoofdlijnenakkoord dat leesvaardigheid absolute prioriteit krijgt, maar de aangekondigde btw-verhoging op boeken staat daar haaks op. Er worden daardoor straks 4 miljoen boeken minder gelezen. En 150.000 Nederlanders verliezen toegang tot hun bibliotheek. Er zal minder gelezen en voorgelezen worden in de Vinex-wijk, op het stadsbalkon en in het verzorgingshuis. En uiteraard komt de klap van de hogere belasting het hardst aan bij wie minder te besteden heeft.”

De petitie werd op 22 mei opgezet door de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB), de Groep Algemene Uitgevers (GAU) en de Koninklijke Boekverkopersbond (KBb). De aanleiding was het plan van het beoogde nieuwe kabinet om de btw op boeken te verhogen van 9 naar 21 procent. Bekende schrijvers als Saskia Noort, Splinter Chabot, Arnon Grunberg, Adriaan van Dis en Heleen van Royen hebben de petitie ondertekend.

Relevante artikelen

Alles van cultuur
  • herfst festival
    • Cultuur

    Vechtdal Life Event moet toeristen stimuleren buiten hoogseizoen

    22 september 2025 om 11:47
  • ecoduct
    • Cultuur

    Nieuw ecoduct bij Maarsbergen verbindt natuurgebieden en verhoogt verkeersveiligheid

    22 september 2025 om 11:41

Aankomende evenementen

26 Feb
Stadswandeling ’t Lansink
  • Overijssel
12 Mar
Workshop papieren bloemen maken met Stine
  • Noord-Holland
13 Mar
Themarondleiding: Voorjaarsbloeiers
  • Noord-Holland
17 Mar
Filmavond met Stork, de Diesel no-Breakinstallatie van Heemaf en lente in Twente
  • Overijssel